Zimowa Opona Pirelli Winter Snowcontrol Serie 3 195/55 R16 91H XL 3PMSFEAN 8019227251708
Kod Artykułu 2517000

ZIMOODPORNA

PIRELLI WINTER SNOWCONTROL SERIE 3 to opona do miejskich samochodów kompaktowych, przeznaczona do jazdy w zmiennych zimowych warunkach. Charakteryzuje ją doskonała przyczepność oraz hamowanie na zaśnieżonych nawierzchniach, a także wysoki poziom stabilności i przyczepności bocznej.

PIRELLI WINTER SNOWCONTROL SERIE 3 ma kierunkowy bieżnik z dwoma obwodowymi kanałami i przecinającymi je poprzecznymi łukowatymi kanałami, które efektywnie odprowadzają nadmiar wody lub błota pośniegowego z kanałów głównych na zewnątrz. PIRELLI SNOWCONTROL SERIE 3 posiada na całej powierzchni bieżnika gęstą siatkę lameli, które działają jak małe zaczepy chwytające podłoże i zwiększające przyczepność. W oponie zastosowano opatentowaną technologię I.B.S. (interaktywnych bloków lameli), dzięki której opona dopasowuje się do nierównej nawierzchni wzmacniając stabilność, a tym samym zwiększając trakcję. 

 

 

WYMIERNE KORZYŚCI:

  • Zoptymalizowany wzór bieżnika i zaokrąglony profil zwiększa przyczepność każdego elementu wzoru na zaśnieżonej nawierzchni.
  • Nowa generacja komponentów zimowych zwiększa równowagę pomiędzy zachowaniem na wilgotnych nawierzchniach, a miękkością mieszanki determinującą zachowanie na śniegu.
  • Technologia Interactive Brickwork Siping (I.B.S.), dzięki specjalnej geometrii nacięć umożliwia pionowe i niezależne ruchy klocków bieżnika. Zwiększona tym sposobem strefa styku z nawierzchnią podnosi skuteczność hamowania, a stabilny bieżnik zwiększa pewność prowadzenia.
  • Innowacyjny komponent bazowy oraz geometria klocków bieżnika zapewniają doskonałe właściwości pracy i hamowania na suchych nawierzchniach.

 

 

„Dobra opona do miejskich kompaktów”

 

NOWE ETYKIETY UNIJNE

 

NOWE ROZPORZĄDZENIE DOTYCZĄCE ETYKIETOWANIA OPON EU 2020/740

Regulacja ta nakreśla ramy przekazywania ujednoliconych informacji na temat parametrów opon przy użyciu etykiet, aby umożliwić użytkownikom końcowym dokonanie świadomego wyboru przy zakupie opon. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa, ochrony zdrowia oraz ekonomicznej i środowiskowej efektywności ruchu drogowego, poprzez promowanie oszczędnych i bezpiecznych opon o niskiej emisji hałasu.

Rozporządzenie obowiązuje od 1 maja 2021 r., zastępując poprzednie rozporządzenie WE 1222/2009. Nowe etykiety uzupełniono o logo "Energy", kod QR, oznaczenie rozmiaru opony, klasy emisji hałasu (A, B, C), piktogramy związane z osiągami w ciężkich warunkach śniegowych i w warunkach oblodzenia. Modyfikacji uległo przyporzadkowanie do klas oporu toczenia oraz  modyfikacja klas osiągów na mokrej nawierzchni. Zarówno w przypadku oporu toczenia, jak i przyczepności na mokrej nawierzchni klasa G zostaje usunięta, natomiast klasy E i F są transformowane: E staje się D, a F staje się E. W kwestii poziomu hałasu klasyfikacja z falami dźwiękowymi będzie zastąpiona literami A, B, C, gdzie A jest najlepszą wartością, a C jest wartością bazową wskazaną w Rozp. EC Nr 661/2009.

 

Sprawdź w poniższej tabeli dane nowej klasyfikacji dla wybranego numeru artykułu bieżnika Winter Snowcontrol Serie 3:

  Etykiety wg rozporządzenia z 2021
Kod artykułu rozmiar Klasa opony Efekty-
wność paliwowa
Przyczep-
ność na mokrej naw.
Klasa emisji hałasu  emisja hałasu [dBA]  3PMSF (ozn. płatka śniegu) Link EPREL
3110700 175/65R15 C1 C B B 71 tak https://eprel.ec.europa.eu/qr/595853
2301000 195/55R16 C1 D C B 72 tak https://eprel.ec.europa.eu/qr/594677
2462200 195/55R17 C1 C C B 72 tak https://eprel.ec.europa.eu/qr/594963
2462300 195/60R16 C1 C C B 72 tak https://eprel.ec.europa.eu/qr/594964


 


Marka Pirelli jest znana jako ikona technologii i doskonałej jakości. Za jej nazwą, kryje się włoskie dziedzictwo i ekskluzywny styl, podkreślany przez dominującą pozycję firmy jako dostawcy opon do samochodów luksusowych.

Działania Pirelli wykraczają poza samą tylko produkcję opon. Ta młoda duchem i bogata doświadczeniem firma od 110 lat angażuje się w sporty motorowe, ale także inne dyscypliny, takie jak piłka nożna, baseball czy hokej. Pirelli jest także silnie obecne w sztuce i kulturze np. poprzez słynny Kalendarz Pirelli, Fundację Pirelli i Pirelli HangarBicocca - jedną z największych przestrzeni wystawowych dla sztuki współczesnej w Europie.
 

Opona osobowa, zimowa

Indeks prędkości     H (do 210 km/h)

Sprawdź w bazie EPREL

D
Opór toczenia


B
Hamowanie


72dB ABC


D
Opór toczenia
B
Hamowanie
72dB ABC507 zł 412 zł
Odbiór/dostawa:
Poniedziałek
Odbiór/dostawa: Poniedziałek
Dostępność
507 zł 412 zł
szt.