Letnia Opona Pirelli Cinturato P1 195/55 R16 87W [Run Flat]

Rok produkcji: 2019
homolog:BMW


EAN 8019227224603
Kod Artykułu 2246000

KOMFORT W ŚRODKU MIEJSKIEJ DŻUNGLI

CINTURATO™ P1™ to opona do samochodów miejskich, kompaktowych oraz samochodów klasy średniej, wykonana z proekologicznych materiałów, które minimalizują szkodliwy wpływ na środowisko zarówno na etapie produkcji jak i przez cały okres eksploatacji opony. Szerokie obwodowe rowki, bloki z zaokrąglonymi krawędziami w części centralnej i głębokie porzeczne żłobienia na barkach bieżnika w połączeniu z mieszanką nowej generacji, nowym profilem i konstrukcją dały: zmniejszony opór toczenia, lepszą przyczepność, skuteczność w odprowadzaniu wody i krótszą drogę hamowania na suchej i mokrej nawierzchni.

 

 

WYMIERNE KORZYŚCI

• wydłużony okres użytkowania przy zachowaniu osiągów;

• niższe zużycie paliwa i mniejsza emisja CO2;

• skrócona droga hamowania na mokrej drodze;

• wysoki poziom bezpieczeństwa na suchej i mokrej nawierzchni;

• niższy hałas.

 

 

„P1 to dobry wybór do miejskiego samochodu”

 

NOWE ROZPORZĄDZENIE DOTYCZĄCE ETYKIETOWANIA OPON EU 2020/740

Regulacja ta nakreśla ramy przekazywania ujednoliconych informacji na temat parametrów opon przy użyciu etykiet, aby umożliwić użytkownikom końcowym dokonanie świadomego wyboru przy zakupie opon. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa, ochrony zdrowia oraz ekonomicznej i środowiskowej efektywności ruchu drogowego, poprzez promowanie oszczędnych i bezpiecznych opon o niskiej emisji hałasu.

Rozporządzenie obowiązuje od 1 maja 2021 r., zastępując poprzednie rozporządzenie WE 1222/2009. Nowe etykiety uzupełniono o logo "Energy", kod QR, oznaczenie rozmiaru opony, klasy emisji hałasu (A, B, C), piktogramy związane z osiągami w ciężkich warunkach śniegowych i w warunkach oblodzenia. Modyfikacji uległo przyporzadkowanie do klas oporu toczenia oraz  modyfikacja klas osiągów na mokrej nawierzchni. Zarówno w przypadku oporu toczenia, jak i przyczepności na mokrej nawierzchni klasa G zostaje usunięta, natomiast klasy E i F są transformowane: E staje się D, a F staje się E. W kwestii poziomu hałasu klasyfikacja z falami dźwiękowymi będzie zastąpiona literami A, B, C, gdzie A jest najlepszą wartością, a C jest wartością bazową wskazaną w Rozp. EC Nr 661/2009.

Sprawdź w poniższej tabeli dane nowej klasyfikacji dla wybranego numeru artykułu bieżnika Cinturato P1:

Cinturato P1 Etykiety wg rozporządzenia z 2021
Kod artykułu rozmiar Klasa opony Efekty-
wność paliwowa
Przyczep-
ność na mokrej naw.
Klasa emisji hałasu  emisja hałasu [dBA]  3PMSF (ozn. płatka śniegu) Link EPREL
1961900 195/55R16 C1 C C B 70 N https://eprel.ec.europa.eu/qr/594374
2246000 195/55R16 C1 C C B 70 N https://eprel.ec.europa.eu/qr/594636


 


Marka Pirelli jest znana jako ikona technologii i doskonałej jakości. Za jej nazwą, kryje się włoskie dziedzictwo i ekskluzywny styl, podkreślany przez dominującą pozycję firmy jako dostawcy opon do samochodów luksusowych.

Działania Pirelli wykraczają poza samą tylko produkcję opon. Ta młoda duchem i bogata doświadczeniem firma od 110 lat angażuje się w sporty motorowe, ale także inne dyscypliny, takie jak piłka nożna, baseball czy hokej. Pirelli jest także silnie obecne w sztuce i kulturze np. poprzez słynny Kalendarz Pirelli, Fundację Pirelli i Pirelli HangarBicocca - jedną z największych przestrzeni wystawowych dla sztuki współczesnej w Europie.
 

Opona osobowa, letnia

Indeks prędkości     W (do 270 km/h)

Sprawdź w bazie EPREL

C
Opór toczenia


C
Hamowanie


70dB ABC


C
Opór toczenia
C
Hamowanie
70dB ABC

Dostępność
szt.